Deney Atölyesi

deney_atolyesiEn değerli varlığımız,çocuklarımız…. Ve çocuklarımızın en baskın özelliği MERAK DUYGUSU…. Nesneleri, olayları, vücudunu, doğa olaylarını, biyolojiyi, fiziği, kimyayı, yaşamı hep sorularıyla anlamlandırmaya çalışır çocuklarımız…. NE, NEDEN, NASIL sorularıyla çoğu zaman boğulur ama hep yanıtlamaya çalışırız….

Bir çocuk sorularına mantıklı cevaplar aldığı sürece sorgulamaya devam eder. Neden sonuç ilişkilerine cevap bulduğunda mutlu olur…. Özgüveni gelişir. Araştırmaya, sorgulamaya, öğrenmeye yüreklenir…. Alamadığı cevaplarda ise zihni  bulanır….

İşte deney atölyesi çocuklarımızın nedenlerine niçinlerine cevap vermek için açıldı. Onlar merak eder…. Su neden fokurduyor, bu ışık nasıl yanıyor, araba nasıl gidiyor, yıldızlar neden çok küçük, güneş nasıl kayboluyor, bitkiler nasıl büyüyor, karnım neden acıkıyor, kalbim ne işe yarıyor, boyum nasıl uzuyor, neden süt içmeliyim, gökkuşağı nasıl çıkıyor, kar nasıl yağıyor…. Sınırı olmayan sorulara cevap vermek biliyoruz oldukça basit ama bir o kadar da zor….

Zihinsel gelişimlerine paralel olarak, drama ve deney atölyelerini  birleştirdiğimiz atölyemizde  oyunu ve bilimi bir arada yaşayacak olan çocuklarımızın  zihinsel, sosyal gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz.

Unutmayalım, eğer çocuğumuzu işin içine katarsak, onlara deneyimleme fırsatı verirsek, yaparak yaşayarak öğretirsek öğrenmeleri kalıcı olacaktır.

İşte bunun için PUPA SANAT, yaparak yaşayarak öğrenen, sorgulayan, araştıran, iyi birer bilim okuyucusu olan çocuklar yetiştirmek için  “Deney Atölyesini” açtı….

Anlatırsan; unutabilirim,

Gösterirsen; anımsayabilirim,

Beni işin içine katarsan;

Asla unutmam ÖĞRENİRİM….

Başvur